English
Albanian

1. Sigurimi i pėrgjegjėsisė ndaj palėve tė treta (TPL).

Sigurimi i pėrgjegjėsisė ndaj palėve tė treta (TPL) mbulon dėmet materiale dhe shėndetėsore qė mund t’i shkaktohen palėve tė treta si rezultat i pėrdorimit tė automjeteve nga mbajtėsit e mjeteve motorike. Nėpėrmjet kėtij sigurimi tė detyrueshėm ata transferojnė rrezikun tek EUROSIG SH.A.

EUROSIG mbulon pėrgjegjėsinė e kontraktuesit pėr dėmet materiale dhe shėndetėsore qė u shkakton palėve tė treta por edhe pėr dėmet shėndetėsore qė pėsojnė pasagjerėt nė mjetin shkaktar tė dėmit. Pagesa pėr kėto dėme do tė bėhet nė pėrputhje me Ligjin nr. 10076, datė 12.02.2009, "Pėr Sigurimin e Detyrueshėm nė Sektorin e Transportit". Kategoria e mjeteve tashmė nuk pėrzgjidhet nga vetė agjenti por nė momentin e vendosjen sė targės sė mjetit,

sistemi gjeneron vetė kategorinė e mjetit, tė dhėnat teknike tė mjetit si dhe gjeneralitetet e pronėsisė. Polica TPL pėrbėhet nga tre kopje: kopja e parė, e cila ėshtė kopja origjinale e Sigurimit, i jepet klientit; kopja e dytė i jepet klientit vetėm nė rastet kur kėrkohet, pasi kjo kopje shėrben dhe si faturė tatimore e lejuar nga Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve; ndėrsa kopja e tretė administrohet nga kompania Eurosig sh.a.

Ky sigurim ėshtė i detyrueshėm dhe tarifat janė tė pėrcaktuara nga Ministria e Financės

Kujdes! Kjo police hyn nė fuqi nė datėn e lėshimit, nė orėn 24:00.

info@eurosig.al

+355 (0) 42 238 999 / 899

+355 (0) 66 20 70 659

+355 (0) 42 223 841

Design by: Tirana Capital