English
Albanian

3. Sigurimi i pėrgjėgjėsisė ndaj palėve tė treta (Kufitare).

Sigurimi i pėrgjegjėsisė ndaj palėve tė treta (Kufitare) mbulon dėmet materiale dhe shėndetėsore qė mund t’u shkaktohen palėve tė treta si rezultat i pėrdorimit tė automjeteve me targa tė huaja qė qarkullojnė brenda territorit tė Shqipėrisė nga mbajtėsit e mjeteve motorike tė cilėt nuk disponojnė Karton Jeshil, qė mbulon zonėn e Shqipėrisė nga vendi i origjinės sė tyre. Nėpėrmjet kėtij sigurimi tė detyrueshėm ata transferojnė rrezikun tek EUROSIG SH.A.

EUROSIG mbulon pėrgjegjėsinė e kontraktuesit pėr dėmet materiale dhe shėndetėsore qė u shkakton palėve tė treta por edhe pėr dėmet shėndetėsore qė pėsojnė pasagjerėt nė mjetin shkaktar tė dėmit. Pagesa pėr kėto dėme do tė bėhet nė pėrputhje me Ligjin nr. 10076, datė 12.02.2009, "Pėr Sigurimin e Detyrueshem nė Sektorin e Transportit". Kategoria e mjeteve bėhet nė bazė tė tė dhėnave tė mjetit nė lejen e qarkullimit. Polica Kufitare pėrbėhet nga tre kopje: kopja e parė, e cila ėshtė kopja origjinale e Sigurimit, i jepet klientit; kopja e dytė i jepet klientit, nė rastet kur kėrkohet, pasi kjo kopje shėrben dhe si faturė tatimore e lejuar nga Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve; ndėrsa kopja e tretė administrohet nga kompania Eurosig sh.a.

Kujdes! Kjo police hyn nė fuqi menjėherė, qė nė momentin e lėshimit.

info@eurosig.al

+355 (0) 42 238 999 / 899

+355 (0) 66 20 70 659

+355 (0) 42 223 841

Design by: Tirana Capital