English
Albanian

4. Sigurimi Kasko

Ėshtė sigurimi i vetė mjetit motorik, i cili mbulon dėmet qė mund t’i shkaktohen automjetit nga rreziqe potenciale tė tilla si: pėrplasja aksidentale me automjet ose objekt tjetėr; pėrmbysja ose rėnia e objekteve tė tjera mbi tė; djegia ose eksplozioni; vjedhja e pjesshme ose totale; thyerja e xhamave; katastrofa natyrore, tė tilla si tėrmeti, stuhia, rrėshqitja e tokės ose pėrmbytja, dėbora ose breshėri; dėmtimi i mjetit nė parkim, pa identifikuar autorin; shėrbim me karroatrec dhe automjet nė dispozicion gjatė riparimit tė mjetit tė siguruar.

MBULIMET E OFRUARA DHE TARIFAT:

1) Dėmtime Aksidentale: 1,35%
2) Thyerja e Xhamave: 0,15%
3) Zjarr, Rrufe, Eksplozion: 0,15%
4) Katastrofa Natyrore: 0,15%
5) Vjedhja e Plotė: 0,8%
6) Vjedhja e Pjesshme: 2,0%
7) Dėmtimi nė Parkim pa Autor: 0,3%
8) Dėmtimi nga Aktet Keqėdashėse: 1,0%
9) Sigurimi Jashtė Shqipėrisė: 0,5%)
10) Automjet nė Dispozicion: 0,2%
11) Transport me Karroatrec: 0,2%

Tarifat e mėsipėrme janė pa TVSH!
1. Mbulimet Bazė:Dėmtimet Aksidentale, 2) Thyerja e Xhamave), 3) Zjarr, Rrufe, Eksplozion dhe 4) Katastrofa Natyrore mund tė ofrohen pa marrė miratim nga eprorė. Pra, ēdo agjent apo specialist mund tė pėrzgjedhė dhe ofrojė kėto mbulime.
2. Mbulimet Shtesë: 5) Vjedhje e Plotė, 7) Dėmtim nė Parkim, 9) Sigurimi Jashtė Vendit mund tė ofrohen vetėm me miratimin e Drejtorit tė Degės, nė rastin e Degės sė Tiranės, dhe miratimin e Drejtorit tė Marrjes nė Sigurim apo Shefit tė KASKO.
3. Mbulimet Ekstra:6) Vjedhje e Pjesshme, 8) Dėmtime nga Akte Keqdashėse, 10) Automjet nė Dispozicion, 11) Transport me Karroatrec mund tė ofrohen vetėm me miratimin e Drejtorit tė Pėrgjithshėm.

info@eurosig.al

+355 (0) 42 238 999 / 899

+355 (0) 66 20 70 659

+355 (0) 42 223 841

Design by: Tirana Capital