English
Albanian

Ky sigurim mbulon veprimtarinė e pėrgjithshme tė bankave nga rreziqe fizike dhe financiare; ai ėshtė i pėrbėrė nga 6 ose mė shumė seksione, si mė poshtė vijon:

1. Jobesueshmėria e punonjėsve, qė mbulon dėmet financiare qė janė rrjedhojė e veprimeve jo tė ndershme tė punonjėsve tė Bankės.

2. Sigurimi i parave nė kasafortė, i cili mbulon dėmet e pėsuara si rrjedhojė e veprimeve tė dhunshme nga forca tė jashtme, si vjedhja, vjedhja me thyerje, grabitja, zhdukja misterioze dhe e pashpjegueshme, shkatėrrimi, keqėpėrdorimi, gjatė kohės qė kjo pasuri ėshtė ose supozohet tė jetė nė ambjentin e Tė Siguruarit ose tė ndonjė Banke tjetėr.

3. Para nė udhėtim, qė mbulon humbjen ose dėmtimin e pasurisė gjatė udhėtimit, kudoqoftė, nėn ruajtjen e punonjėsve ose nėn ruajtjen e ēdo Shoqėrie Siguruese ose Transportuese, me qėllim transportimin nė emėr tė Tė Siguruarit.

4. Ēeqet e fallsifikuara.
5. Kartėmonedha tė falsifikuara.
6. Dėmtimi i zyrave e pėrmbajtjeve, pėr shkak tė dėmtimit tė mobiljeve, pajisjeve (pėrjashtuar kompjutėrat dhe pajisjet periferike), pajisjeve tė kancelarisė, kasafortave, shkaktuar nga vjedhja me thyerje, grabitja, veprimi keqėdashės.

info@eurosig.al

+355 (0) 42 238 999 / 899

+355 (0) 66 20 70 659

+355 (0) 42 223 841

Design by: Tirana Capital