English
Albanian

2. Sigurimi i pėrgjegjėsisė ndaj palėve tė treta (Karton Jeshil).

Sigurimi i pėrgjegjėsisė ndaj palėve tė treta (Karton Jeshil) mbulon dėmet materiale dhe shėndetėsore qė mund t’u shkaktohen palėve tė treta si rezultat i pėrdorimit tė automjeteve me targa shqiptare jashtė territorit tė Shqipėrisė nga mbajtėsit e mjeteve motorike. Nėpėrmjet kėtij sigurimi tė detyrueshsm ata transferojnė rrezikun tek EUROSIG SH.A. EUROSIG mbulon pėrgjegjėsinė e kontraktuesit pėr dėmet materiale dhe shėndetėsore qė u shkakton palėve tė treta por edhe pėr dėmet shėndetėsore qė pėsojnė pasagjerėt nė mjetin shkaktar tė dėmit. Pagesa pėr kėto dėme do tė bėhet nė pėrputhje me Ligjin nr. 10076, datė 12.02.2009, "Pėr Sigurimin e Detyrueshėm nė Sektorin e Transportit". Kategoria e mjeteve pėrcaktohet nė bazė tė tė dhėnave tė mjetit nė lejen e qarkullimit.

Polica Karton Jeshil pėrbėhet nga dy kopje: kopja e parė, e cila i jepet klientit, ėshtė kopja origjinale e Sigurimit e ndarė nė dy pjesė, ku pjesa e poshtme i jepet palės sė dėmtuar nė rast aksidenti; ndėrsa kopja e dytė ėshtė kopja e cila administrohet nga kompania Eurosig sh.a. dhe mbi tė duhet tė firmosin klienti.

Kujdes! Kjo police hyn nė fuqi menjėherė, qė nė momentin e lėshimit. Nė momentin e lėshimit tė polices Karton Jeshil, mjeti qė do sigurohet duhet tė jetė fizikisht pranė zyrave tė kompanisė Eurosig sh.a dhe tė verifikohet nga agjenti ynė. Nė asnjė rast nuk duhet tė lėshohet polica Karton Jeshil, kur mjeti ndodhet jashtė territorit tė Shqipėrisė.

info@eurosig.al

+355 (0) 42 238 999 / 899

+355 (0) 66 20 70 659

+355 (0) 42 223 841

Design by: Tirana Capital