English
Albanian

5. Sistemi i Gjurmimit tė Mjeteve (GPS)

• Ēfarė ėshtė sistemi GPS?

Global Positioning System (GPS) ėshtė njė sistem mbarėbotėror navigimi i formuar nga njė konstelacion prej 24 satelitėsh dhe stacioneve tė tyre tokėsore. Kjo krijon mundėsinė e pėrcaktimit tė vendndodhjes sė automjetit nė ēfarėdo kohe, si dhe tė shumė elementėve tė tjerė qė kėrkohen pėr tė ditur pėr njė automjet.

• Ēdo kohė do tė keni informacion pėr:
- itinerarin e pėrshkruar nga mjeti;
- orėt e qėndrimit ndezur apo fikur tė mjetit;
- kilometrat e pėrshkruara pėr ēdo ndezje - fikje tė mjetit;
- rruga e pėrshkruar nga mjeti gjatė ēdo intervali kohor;
- kohėn e qėndrimit ndezur apo fikur;
- idle time (koha e qėndrimit ndezur tė mjetit pa lėvizur pėr mė shumė se 5 min);
- kilometrat e pėrshkruar pėr njė ditė, javė, muaj apo pėr ēdo interval qė ju dėshironi;
- shpejtėsitė e lėvizjes sė tij;
- geofencing (zonat e lejuara pėr lėvizjet e mjeteve);
- mirėmbajtjen e mjetit (kur duhet tė ndėrrohen vaj, filtra, goma; kur mbaron siguracioni, kolaudimi; si dhe opsione tė tjera, sipas dėshirės suaj).

• Njoftime me e-mail kur mjeti:
- lėviz me motor tė fikur;
- kalon shpejtėsinė e lejuar;
- del nga zona e mbulimit;
- pėrfshihet nė njė aksident;
- qėndron pėr njė kohė tė gjatė me motor ndezur pa lėvizur.

• Pėrfitimi i klientit:
- Reduktim i kostove tė transportit.
- Eliminim i lėvizjeve tė tepėrta dhe tė panevojshme tė mjeteve.
- Siguri e automjetit/personelit tuaj.
- Ju do tė lajmėroheni nė rast se mjeti del nga zona e lejuar (parkimi, magazina, etj), kur mjeti po lėviz me motor tė fikur, kur mjeti pėrfshihet nė njė aksident etj.
- Rritje e efiēencės sė drejtuesve tė mjetit dhe pėrformancės sė tyre, duke ulur mundėsinė pėr abuzime.
- Kursim nė shpenzime tė mėdha tė karburantit pėr MJETET.

TARIFIMI:Nė rast se pajiseni me sistemin GPS, atėherė EUROSIG ofron:

Opsioni 1

Kur Mjeti ėshtė i pajisur me KASKO +TPL nė Eurosig sh.a., Eurosig ofron FALAS:
montimin e pajisjes GPS;
instalimin e programit tė GPS;
trajnimin e personelit pėr shėrbimin GPS;
pajisjen e GPS, e cila ėshtė nė pronėsi tė Eurosig.
Tarifa e shėrbimit mujor ėshtė nga 8 deri nė 10 euro/muaj (TVSH e pėrfshirė).
Kohėzgjatja e kontratės do tė jetė minimumi pėr 2 vjet.

Opsioni 2.

Kur Mjeti nuk ėshtė i pajisur me KASKO+TPL nė Eurosig sh.a., Eurosig ofron FALAS:
montimin e pajisjes GPS,
instalimin e programit tė GPS,
trajnimin e personelit pėr shėrbimin GPS.
Pajisja do tė ofrohet pėr 100 euro dhe ėshtė nė pronėsi tė Klientit.
Tarifa e shėrbimit mujor ėshtė nga 8 deri nė 10 euro/muaj (TVSH e pėrfshirė).
Kohėzgjatja e kontratės do tė jetė minimumi pėr 1 vit.

Shėnim: *) Kur klienti disponon mė shumė se 5 mjete, atėherė kushtet qė do i ofrohen do jenė sipas Opsionit 1. **) Pėr klientėt preferencial kushtet janė tė diskutueshme sipas rastit.

info@eurosig.al

+355 (0) 42 238 999 / 899

+355 (0) 66 20 70 659

+355 (0) 42 223 841

Design by: Tirana Capital